0 Comments

Avrupa yakası sepetli vinç kiralama hizmetinde kullanılan vinçler, konusunda uzman personeller olan sertifikalı vinç operatörleri tarafından kullanılır. Bu kişiler, makinenin manevralarını, yükün istenilen noktaya sevkiyatını veya kişiyi istenen noktayı ulaştırmasının sağlar. Tüm bu işlemlerin haricinde vinç bakımının bazı aşamalarını da bu teknik personel yapmaktadır. Sepetli vinç operatörü olmak için asgari olarak meslek liselerinin makine ile ilgili bir bölümünden mezun olma şartı aranmaktadır. Daha sonra ilgili meslek kuruluşları tarafından düzenlenen mesleki yeterlilik eğitimi ve sonunda yapılacak sınav ile sertifikayı almaları gerekmektedir. Sertifikası bulunmayan kişilerin sepetli vinç kullanmaları ve manevra yapmaları sakıncalı olacaktır.

Firmamız Avrupa yakasında kiralık forklift ve kiralık vinç hizmetlerinin dışında ayni zamanda sepetli vinç kiralama hizmeti de vermektedir.

Sepetli vinçler, genelde insanların ulaşamadıkları yüksekliklere erişmek maksadıyla kullanılır. Bu nedenle kiralık sepetli vinçler nakliye ve lojistik sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Sepetli vinçler, dorse veya kamyon üzerine hidrolik sistem çalışma prensibine göre monte edilen bom olarak adlandırılan mekanik kol ucunda bulunan sepet üzerinde taşıma yapılan vinç çeşitleridir. Sepetli vinçler yük veya insan taşımak için dizayn edilmiş ağır iş makineleridir.

Sepetli vinçler genellikle sabit olmayan, mobil vinç olarak sınıflandırılmaktadır. Bunun nedeni ise sepetli vinç mekanizmasının hareketli bir araç üzerine montajının yapılmış olmasıdır. Sepetli vinçler Ayrıca özel üretim ağır iş makinesi sınıfına dahildir.

Avrupa Yakası sepetli vinçlerin kullanım alanları nelerdir ?

Sepetli vinçlerin kullanım alanı çok geniş olmakla beraber, genellikle insanların doğal yollarla ulaşamadıkları yükseklikleri erişmek maksadıyla kullanılır. Ayrıca sepetli vinçler ağır yüklerin geçişin bulunmadığı alanlarda dışarıdan destek sağlayarak ilgili yükün yüksek yerlere ulaştırılmasını sağlarlar. Bu bakımdan sepetli vinçler nakliye ve lojistik sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca itfaiyeciler ve enerji nakil hattı personellerinin en çok faydalandığı iş makinesidir.

Avrupa Yakası sepetli vinç bakımı nasıl yapılır ?

Üretici firma tarafından belirlenen periyodik dönemlerin yanı sıra Avrupa yakası sepetli vinç kiralama günlük ve aylık bazda sepetli vinçlerin kontrol işlemleri sağlanır. Söz gelimi sepetli vinçlerin hidrolik aksamında oluşabilecek küçük bir yağ sızıntısı bile yük taşıma faaliyeti sırasında tehlikeli bir durum oluşturabilir. Bu gibi tehlikelerin önüne geçmek için günlük bakım ve kontrollerinin bile Kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

Sepetli vinçlerin bakımları makine mühendisi önderliğinde sepetli vinç operatörünün dahil olduğu uzman teknik personel tarafından gerçekleştirilir. Yapılan bakımların kayıt altına alınması ve saklanması olası arızaların takip açısından önem arz eder.

Sepetli vinçler de iş sağlığı ve güvenlik önlemleri nelerdir ?

Bütün iş dallarında olduğu gibi sepetli vinç operatörleri içinde iş sağlığı ve güvenliği önemli konulardan birisidir. Olası kazaların ölüm tehlikesi iç ermesinden dolayı vinç operatörlerinin sepetli vinç ile çalışırken iş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun ilgili bölümlerini kesinlikle bilmeleri gerekmektedir. Sepetli vinçlerin, çalışma mekanizması çalışma esnasında dikkat edilecek hususlar, acil durum müdahaleleri gibi konuların öğrenilmesi vinç operatörlerinin yükümlülükleri arasındadır.

Bilindiği üzere sepetli vinçler taşımacılık konusunda ve benzeri işlerde en çok tercih edilen ve neredeyse ilk akla gelen araçların başında yer almaktadır. Avrupa yakası sepetli vinç kiralama ile;

  • Cam silme, tamir ve montaj işleri
  • Dış cephe temizliği, boya ve tadilat işlemleri
  • Tabela montajı
  • Kamera montajı
  • Baca temizleme
  • Klima montaj ve tamir işleri

vb. Gibi çalışmaları gerçekleştirebiliriz.

Sizde Avrupa yakası sepetli vinç kiralama hizmetlerinizi firmamızdan almak istiyorsanız firma yetkililerimiz ile görüşebilir veya sizin için hazırlamış olduğumuz web sitemizi de ziyaret ederek kiralama yapmak istediğimiz sepetli vincimizi inceleyebilir ve uygun fiyat politikamızdan da yararlanarak tarafınıza yönlendirmiş olduğumuz uzman ekip operatörümüz ile çalışmalarınızı en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SAYGILARIMIZLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Kiralık Vinç İstanbul

0 Comments

Vinçler, genellikle ağır işlerde kullanılmak üzere tasarlanan makinelerdir. Vinçlerin temel…