0 Comments

Günümüzde en zorlu işlerden biri de herhangi bir yapının dış cephelerinin temizlenmesi ve devamındaki süreçtir. Bu işlemleri kolaylaştırmak için bina temizliklerinde dış cepheler için sıklıkla sepetli vinçler kullanılmaktadır. Bu vinç çeşidi dışında daha bir sürü çeşitte bulunmaktadır ancak genel tercih bu yönde olmaktadır. Vinçler sayesinde kolaylıklar binaların her yerine ulaşım sağlanabilmektedir. Eğer olmasaydı kısa sürede halledilebilecek olan temizlik günler sürebilirdi. İş sürecini hızlandırarak insan gücünü de azaltan bu pratik yöntemler sayesinde dış cephe temizlikleri artık çok kolay bir eylem haline gelmiştir. Sepetli vinç kiralamaözellikleri ve yararlarına ayrıntılı bakılacak olursa;

Sepetli Vinç Nedir Ve Ne İşe Yaramaktadır?

Dış cephe temizliği için kullanılan sepetli vinçler merdivenle insanların ulaşamayacağı her noktaya ulaşım sağlaması açısından daha çok tercih edilen bir seçenektir. Temizlik aşamasında vinç kiralama işlemi en doğru olandır çünkü binadaki risk barındıran yerlere insanların ulaşmasını önleyerek muazzam bir iş güvenliği sağlamaktadır. Sepetli vinçlerde ki sistem sayesinde de insanlar ekstra bir korunma altında olmaktadır. Genel itibariyle temizlik dışında sepetli vinç kiralayan kişiler itfaiyeciler ve enerji nakil hattı çalışanlarıdır. Eğer sokak lambalarında bir arıza oluştuysa veya enerji hatları için bir bakım çalışması yapılması gerekiyorsa sepetli vinçler işe yaramaktadır. 

40 Metre Sepetli Vinç Kiralama
40 Metre Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli Vinç Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Sepetli vinç kiralama günümüzde çok yaygın bir seçenek olmaya başlamıştır. Avantajları arasında en önemli ve insanların en çok tercih etme sebebi insan gücünü biraz azaltarak hem güvende hem de kolay şekilde daha çok yere ulaşım sağlayarak dış cephelerinin temizliğini çözmesidir. Bakıldığında birçok açıdan böylelikle tasarruf edilmiş olmaktadır. 

Dış Cephe Temizliğinde Vinç Kullanım Alanları Nereleridir?

Eğer bir vinç kiralama işlemi yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kullanım alanına göre tercihte bulunmanızdır. Sepetli vinçler pek çok alanda kullanılabilen araçlardır. Örneğin; binaların dış cephe temizliği, inşaat sahalarında dış cephe inşası yaparken, apartmanların ısı yalıtım çalışmalarında, dış cepheden camların temizlenme işleminde, eğer yüksek bir binaysa badana, boya, sıva işlerinde, sinema endüstrisinde vb. gibi daha birçok alan için tercih edilebilir. 

Sepetli Vinç Dışındaki Seçenekler Nelerdir?

En çok tercih edilen seçenek sepetli vinçtir ancak bunun dışında başka türlü seçenekler de bulunmaktadır. Örneğin; endüstriyel dağcı ekibi, dış cephe temizlik makinesi, makaslı platform, eklemli platform ve örümcek platform gibi seçenekler de ek olarak mevcuttur. Size hangisi uyuyorsa o tercihte bir seçim yaparsınız ve dış cepheleriniz kolaylıkla temizlenir. 

Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer vinç kiralayacaksınız mutlaka G sınıfına ait olan bir ehliyetin bulunması gerekmektedir. Bu duruma dikkat edilmeyip ehliyet olmadan araç kiralanırsa devlet buna müdahalede bulunarak cezai yaptırımlar uygulamaktadır. Kiralayacağınız vincin 10 yıl ve üzerinde eğer bir kullanılmışlık süreci varsa biraz dikkat etmenizde fayda vardır. Vincin hidrolik sistemine dikkat etmelisiniz çünkü bu sistemde sıkıntı varsa o zaman vincin kaza yapma oranı da o kadar yüksektir. Bakımı olmayan, eski bir vinç kiralamayın. Ne kadar eskiyse o kadar güvenirliği azdır ve sepetli vinçlerde sepette fazla bulunamaz yoksa düşme riski oluşur. Kiralayacağınız vinci oldukça deneyim kazanmış birinin kullanması da önemlidir. Önemli bir ayrıntı da; vinçlerin kaldırma ve yükleme tipi iş makinesi kullanım operatörlük belgesinin olduğundan emin olmalısınız. Tersi bir durumda ceza alıp bunu ödenmeniz gerekmektedir. Bunlara dikkat ederek insanların can güvenliğini de tehlikeye atmamış olup daha sağlıklı bir süreç ilerlemiş olacaktır. 

Sepetli Vinç Kiralama Kontratı Nedir? 

Sepetli vinç kiralama aslında kolay bir işlemdir. Bazı imza ve doldurulması gereken noktalar bulunmaktadır. Kontrat için önem verilen alanlar şu şekildedir; yapılacak işin ne tür olduğu, yapılacak işin zamanı, ait detaylı içerik bilgileri, firmanın uygulayacağı iş güvenliği için olan şeyler, kimler çalışacaksa o kişilere ait sosyal güvenlik şartları, ücretlendirmeleri ve yasal kayıtları, iş yapılırken tercih edilecek olan aletlere ait her şey. Bu gerekli bilgilerin hepsi tam bir şekilde doldurulursa o zaman kontrat işleminiz de eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Her iki taraf da imzalarını attıktan sonra tüm prosedürlere uyulması beklenmektedir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Ataköy Kiralık Vinç

Ataköy Kiralık Vinç

0 Comments

Ataköy kiralık vinç hizmetlerimiz için firmamız ile uygun fiyatlarla çalışabilmek…