0 Comments

Bazı iş kollarında yapılacak işlerde insan gücü yeterli olamamaktadır. Özellikle ağır yüklerin taşınması veya oldukça yüksek yerlere çıkılması gibi gereklilikler de insan gücü yetersiz kalmaktadır. Eğer bu işleri yapmak için insan gücünü zorlamaya kalkışılırsa sağlık problemleri ortaya çıkabilir. İş kazalarının önüne geçebilmek için, insan gücünün üzerindeki işleri kolay bir şekilde yapabilmek için, süreden tasarruf edebilmek için bazı iş makinaları geliştirilmiştir. İş güvenliği için mutlaka güvenlik talimatlarına uyulmalıdır. Bu iş makinelerinden bir tanesi de vinçlerdir. Vinçlerin yapısı makinelerin çalışma prensibine benzemektedir.  Çelik halatlar, dişliler ile vinç sistemi kullanılmaktadır. Kullanım özelliğine göre farklı olan vinç türlerinde ekstra aparatlar olabiliyor. Sepetli vinç için sepet kısmı, mobil vinç için tekerlek kısmı bahsi geçen bu konuya örnek verilebilir. Sepetli vinçler daha çok yüksek binaların dış cephe temizliği işlerinde kullanılmaktadır.

Vinç Çeşitleri

Özellikle birçok alanda yapılan gelişmeler gibi vinç alanında da farklı gelişmeler ve üretimler gerçekleştirilmektedir. Kullanım özelliklerine göre değişik tarzlarda üretilmeye başlanmıştır. Vinçlerin bu özellikleri kullanacak olan işlerin taleplerine göre belirlenmiştir. Vinç çeşitlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz; sabit vinç, teleskopik vinç, mobil vinç, sepetli vinç, raylı vinç. Bu vinçlerde en çok kullanılan bir tanesi sepetli vinç kiralama hizmetidir. Sepetli vinçler özellikle yüksek yerlerde yapılacak olan ağır işlerde tercih edilmektedir. Bu vinçler özellikleri gereği işçi güvenliğini sağlayabilirler. Yüksek yerlere eşyaların taşınması konusunda sepetli vinçlerden fayda sağlanır. Ayrıca dış cephe düzenlemeleri veya temizlik gibi işlemlerde de sepetli vinçlerden faydalanılır.

Vinç Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız müşterilerine vinçlerin kullanım özelliklerinin en verimli olduğu iş kolları ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmektedir. Diğer dikkat etmeniz gereken husus ise vinç kiralaması yapacağınız firmanın güvenilir olması hususudur. Çünkü ağır yüklerin taşınması veya tehlikeli işlerin yapılması için kullanılan vinçlerin eğer bakımları veya belirli kontrolleri yapılmazsa ciddi iş kazaları ortaya çıkabilir. Bu iş kazalarının önüne geçebilmek için firmamız vinçleri hem teslim etmeden önce hem teslim aldıktan sonra kontrol etmektedir. Gerekli olan bakımlarını gerçekleştirmekteyiz.

Vinç Bakım Ayrıntıları

Vinç bakımları yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntıların başında halatların sağlamlığı gelmektedir. Çünkü bütün yükün taşınmasında en temel göreve sahip olan aparat halatlardır. Halatların sağlamlığını yitirmesi, kopmaya meyletmesi gibi durumlar var ise bunların değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca makine çarklarının dönerken dişlilerle bu işlemi gerçekleştirdiğini bilmekteyiz. Bu dişlilerle ilgili herhangi bir aksama söz konusuysa bunların giderilmesi konusunda da bakımların yapılması önem arz eder. Mobil vinç gibi hareket halinde olan vinçlerin tekerlek kısımları, yönetim merkezlerinin kontrollerinin sağlanması önemli olan bir diğer husustur.

Vinç

Vinç Kiralama Fiyatları

Kiralık Vinç fiyatları vinçlerin özelliklerine, kaç gün kiralanacağına göre değişkenlik göstermektedir. Vinçleri kiralayabilmek için aylık günlük haftalık olarak tercih yapılabilmektedir. İnşaat alanları gibi yerlerde uzun süreliğine vinç kiralama hizmeti tercih edilebilmektedir. Eğer vinçleri uzun süre kullanacaksanız anlaşmanızı başta bu şekilde yapmanız daha doğru olacaktır. Böylelikle uzun periyotlarda daha uygun fiyat teklifi alarak vinçleri kiralayabilmeniz mümkündür. Kısa süreliğine kullanılacak olan vinçler için de yine firmamız uygun teknikleri ile müşterilerinin memnuniyetini kazanabilmektedir.

Sepetli Vinç Özen Özellikleri

Kiralık sepetli vinç özellikleri işçi güvenliğini sağlama konusunda tasarlanmıştır. Yüksek yerlere işleriniz sepet aracılığıyla kaldırılabilmesini sağlamaktadır. Yükseklik asansör sistemi gibi bir sistem ile ayarlanabilmektedir. Kule vinçlere göre sepetli vinçler daha düşük yüksekliklere çıkabilmektedir. Sepetli vinçler de işçi güvenliğinin sağlanabilmesi için bazı aparatlar da kullanılmaktadır. Yüksek yerlerde yapılacak işlere işçiler sepet üzerinde Çıktıkları zaman kolaylıkla erişebilmek için düzenlenmiştir. Firmamız sepetli vinç kiralama konusunda da hizmetlerini vermektedir. Bütün vinçlerle ilgili kiralama hizmetinin yanı sıra sepetli vinçler birçok alanda tercih edilen makine olmasından dolayı farklı model ve boyutlardaki sepetli vinç kiralama işlemini gerçekleştirmekteyiz. Sizler de vinç kiralama hizmetlerinde gönül rahatlığı ile güvenilir bir firma arıyorsanız bizimle iletişim kurarak periyodik olarak bakımları yapılan ve kaliteli parçalara sahip olan vinçlere sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts