Sepetli Vinç Nerelerde Kullanılır?

0 Comments

60 Metre Sepetli Vinç

Vinç kiralama işlemleri özellikle maliyetinden dolayı son zamanlarda en fazla tercih edilen ve aynı zaman da en fazla kullanılan bir durum olur. Maliyetinin yüksek olması nedeni ile kiralama işlemleri çok daha uygun bir fiyata denk gelir. Vinçlerin kiralama işlemlerinde tercih edilen bir çok farklı türü vardır. Ancak en fazla tercih edilen türü sepetli vinç kiralama işlemi olur.

45 Metre Sepetli Vinç
45 Metre Sepetli Vinç

Sepetli vinçler, yüksek olan alanlarda hem güvenli hem de kolay bir çalışmanın sağlanması için tercih edilen bir üründür. Bulunan teknolojik donanımı ile oldukça uzun yüksekliklere ulaşabilir. Aynı zaman da insanlar için olukça riskli olan bölgelerde de çalışmanın sağlanması için uygun görülen makinelerdir. Platform sistemi ile kullanılan bir araçtır. Genel olarak ise mobil yöntemi ile tercih edilen bir araçtır. Bu şekildeki araçlar hem insan güvenliğini hem de iş güvenliğini oldukça önemseyen bir türdür.

Hangi Alanlarda Tercih Edilen Bir Üründür?

Sepetli vinç kiralama işlemi kullanım talimatına göre operatör tarafından kullanılabilen bir araçtır. Araç genellikle yetki belgesine sahip olan kişiler tarafından kullanılır. Firma güvencesi içerisinde kullanılan ve tercih edilen bir ürün türüdür. Otoyolların montaj işlemleri sırasında, hem alt geçitlerin hem de üst geçitlerin onarımın da, köprülerin onarımında, bakım ve levha işlemleri sırasında, park ve bahçelerde ve aynı zaman da inşaat alanlarında da kullanılan bir araç türüdür.

Nakliyelerde ve taşıma işlemlerinde, limanlarda, havalimanlarında, fabrikalarda kullanılan bir ürün türüdür. Özelikle de yüksek alanlarda çalışmanın gerektiği alanlar içerisinde oldukça güvenli bir şekilde kullanım sağlar.

Sepetli Vinçlerin Çeşitleri Nelerdir?

Sepetli vinç kiralama işlemlerinde tercih oldukça önemlidir. Kişilerin ihtiyaçlarının doğrultusuna bir araç tercihinde bulunmak gerekir. Bu sayede araç kiralama işlemi daha fazla fayda sağlama durumu bulunur. Araçlar hem sepetlerinin büyüklüklerine göre hem de kapasitelerinde farklılık meydana gelir. Aynı zamanda tonaj farklılıklarına göre ve kaldırma sistemlerine göre de araçlarda farklılıklar meydana gelir.

Bu durum genel olarak hem ton ağırlıklarına göre hem e çıktıkları yüksekliklere göre belirlenen durumlar arasında yer alır. Sepetli vinçler genellikle en az 20 en fazla ise 84 metrelik olarak bulunur. Araç seçimi hem binaların durumuna hm de alanların yükseklerine göre değişiklik gösterir. Aynı zaman da eşyaların ya da ürünlerin ağırlıklarına göre de seçim yapılma durumu söz konusu olur.

Sepetli Vinç Özellikleri Nelerdir?

Vinç kiralama işlemlerinde fiyat kiralanma süresine göre belirlenir. Hem kiralama süresi hem de kullanılan platform sepetli vinç özelliklerine ve performansına bağlı olarak belirlenir.  Sepetli vinç 20 ya da 25 metreye ulaşabiliyorsa o zaman 3,5 ton gibi hafif kamyonlar ile taşınabilir. 20 ya da 25 metrelik olan vinçler genel olarak şehir içinde tercih edilen bir türdür. Aynı zaman da küçük alanlar içerisinde hem kolay taşıma hem de kolay kullanım imkanına da yer veren bir üründür.

30 metrelik olan vinçler ise 7,5 tonluk hafif kamyonlar aracılığı ile taşınır. Sepetli vinçler hem hızlı hem e rahat bir çalışma imkanını sağlar. Yüksek yapılarda yer alan direkler ve aynı zaman da reklam panolarında yerine getirilen tadilat, bakım ve onarım şeklindeki faaliyetler içinde en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kolay ve güvenilir bir kullanım alanı sağlaması nedeni ile de en fazla tercih edilen ve aynı zaman da kiralama işlemi de en fazla yerine getirilen araçlar arasında yer alan bir araç olur.

Sepetli Vinç Kullanım Özellikleri Nelerdir?

20 metreden 45 metreye kadar olan araçlar genel olarak 15 tonluk kamyonların yardımı ile taşınabilen araçlar arasında yer alır. Bu sepetli araçların dışında kalan vinçler ise farklı yüksekliklerde bulunurlar. Bu vinçlerin yüksekliklerinin yanı sıra aynı zaman da uygulanan işleme göre de belirlenme durumu bulunur. Kullanım işlemi de buna göre yerine getirilir. Kullanılan her bir platformun güvenli çalışma olanağı sağlaması, tonaj ağırlığı ve gösterdikleri performanslarına göre de ölçütlerinde düzenleme meydana getirilir. Bu sayede hem uygulamaya hem de işe uygun olacak bir şekilde araç seçim işleminin yerine getirilme durumu meydana gelmiş de olur.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler

    Meta

    Sayfalar

    Önerilen Siteler