Yazılar

İnşaat Vinç Fiyatları

İnşaat dünyası, büyük gelişme göstermektedir. Vinçler, beton dökme araçları, şap araçları ve daha birçok otomatik araç, bu sektörün hızlanmasında ciddi rol oynamıştır. İnşaat vinç fiyatları hizmetlerinde kullanılan kule vinç seçenekleri, büyük blokları bir yapboz gibi yan yana koyarak hızlı bir şekilde inşaatın gelişmesinde ciddi rol oynamaktadır. İnşaat vinci kiralama sektöründe yaşanan sıkıntılar ve problemler, bu sektörde özellikle takip edilmektedir. Firmamız tecrübeli eleman seçenekleriyle, İnşaat vinç fiyatları seçenekleriyle verilen hizmetlerde gerekli önlemleri alarak, kazaların önüne geçmektedir.

Devasa Blokların Taşınması

Büyük blokların taşınması işlemleri için büyük kule vinçler ve teleskopik vinçler, en çok tercih edilen araçlardır. Bu araçların kullanımı işlemlerinde çözüm yöntemleri, son derece önemli hususlardır. Teknik kullanım özellikleri, bakım işlemleri, parça temini gibi birçok konu, şirketimizin sorumluluğundadır. Şirket bazında gerçekleştirdiğimiz bütün çalışmalarda, müşterilerimiz sadece kira ücretinden sorumludur. İnşaat vinç kiralama fiyatları hizmetlerinde meydana gelen bütün kazalarda, tedbirsizlik, tecrübesiz eleman, yükün yanlış bağlanması, kule vinç tonaj miktarının aşılması gibi konular birinci derecede rol oynamaktadır. İnşaat vinç fiyatları işlemlerinde belirleyici olan konular, günlük, saatlik ve aylık kiralama seçenekleri farklılık göstermektedir.

Sektörel çözüm farklılıklarıyla hizmet veren İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları seçenekleriyle hizmet veren şirketimiz, hava koşulları el verdiği sürece hizmet vermektedir. İnşaat sektörünün çalıştığı bütün zaman dilimlerinde çalışmaya devam eden İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları kategorisindeki araçlarımız, can güvenliği kategorisinde özel üretilmiştir. Baretli çalışma, emniyet kemerleri, blokların doğru bağlanma teknikleri, blokların taşınması esnasında can güvenliğine dikkat edilmesi gibi birçok konu problemsiz bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Tecrübesiz kişilerin vinçlere çıkarılması, bakım işlemlerinin yapılmamış olması ve halat kontrolünün yapılmaması, kazalara neden olmaktadır. Firma kategorisinde İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları konusunda çözüm üretmeye devam eden, yeni kule vinç seçeneklerini incelemeye devam eden firmamız, yeni vinç kullanım şekillerini de güncellemeye devam etmektedir.

İnşaat İşleri İçin Vinç Kiralama Fiyatları

Ekonominin bel kemiği olan ve özellikle inşaat dünyasındaki etkili rolü ile tercih edilen İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları sınıfındaki araçlarla, bu sektör büyük bir atılım yaşamıştır. Yüksek katlı binalar, büyük siteler, toplu konutlar ve daha birçok konut yapım şekilleri, İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları sektöründeki hizmetlerle çok kısa zamanda bitirilmektedir. Aylarla ifade edilen ve onlarca binayı bitiren bu vinçler, oldukça hızlı ve oldukça başarılı özelliklere sahiptir. İnşaat işleri için vinç kiralama fiyatları seçenekleri ile sunulan vinçler, sürücü kabini ve kabinin ön kısmından yukarı doğru uzayan örgü platform şeklinde bölüm vardır. Bu platformun uç kısmından aşağı doğru halat inmektedir. Halata bağlanan devasa bloklar, bu platformun 360 derece dönme özelliği sayesinde sağa veya sola kolaylıkla taşınmaktadır. Blokların sağa veya sola taşınması işlemlerinde, vincin ön kısmının yüksekliği doğru şekilde ayarlanmalıdır.

Sağa ve sola taşıma işlemlerinde, diğer işçilerin can güvenliği ve taşınan bloğun zarar görmemesi esas alınmaktadır. Tecrübe ve ehliyet isteyen bu vinçlerin kullanım işlemleri, pratik ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Vinçlerin kullanımındaki profesyonellik, hizmetin kalitesini belirleyen diğer bir konudur. Eski vinçleri filosunda barındırmayan firmamız, vinç seçenekleri kategorisinde sürekli yenilenme programını takip etmektedir. Güncellenen ve yenilenen araçlarımızla, güvenli bir şekilde taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İnşaat Vinci Kiralama

İnsanlar var olduklarından beri sürekli konut ve ev yapmışlardır. Bu daha önceden mağara gibi yerler, günümüzde ise konforlu ve lüks evler, apartmanlar ve residance’lar olmuştur. Günümüzde insanlar genel olarak yüksek binalara ilgi duymakta ve buralarda yaşamak istemektedirler. İnşaat sektörünün sürekli geliştiği günümüzde inşaat kulesi kullanımı da giderek artmaktadır. Günümüzde inşaat sektörüyle uğraşanlar genel olarak inşaat vinci kiralama yöntemiyle bu vinç ihtiyaçlarını gidermektedirler.

Kule Vinç Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kule vinç ya da diğer adıyla inşaat vinci, özellikle yüksek binalarda kullanılan ve işlerin daha kolay ve rahat yapılmasını sağlayan bir araçtır. Bu vinç sayesinde yüksekte yapılması gereken işler veya inşaatın üst katlarına çıkarılması gereken malzemeleri çıkarmak için kullanılır. Ülkemizde özellikle son yıllarda yapılan veya inşaatı devam eden mega projeler başta olmak üzere birçok inşaatta vinç kullanılmaktadır.

Vinç kullanmak isteyen inşaat firmaları genellikle inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmalar yardımıyla vinç kullanmaktadırlar. Ülkemizde en çok inşaat projesi olan şehir İstanbul olduğu için kule vinç ihtiyacı da İstanbul da çoktur. İstanbul’da ise bu işin yani kule vinç veya diğer adıyla inşaat vinci kiralama hizmeti veren bazı yerler bulunmasına rağmen bunlardan en güvenilir ve profesyonel olanı Başakşehir merkezli ve yaklaşık 16 yıl önce kurulan Can Bey Vinç isimli şirkettir.

Kule Vinçleri Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

           Vinç kiralama hizmeti kullanarak vinç hizmeti kullanan firmalar birçok avantaja sahiptirler. Bunlardan ilki bu vinç sayesinde çalışanların taşımakta zorlandığı yükleri veya inşaat malzemelerini, em dikey hem de yatay yönlerde bu vinç vasıtasıyla yapmalarıdır. Bu şekilde işler hem daha kolay yapılmakta ve zaman ve maddi açıdan da verimlilik sağlanmaktadır. İnşaatlarda kullanılan vinçler, kiralama yöntemiyle kullanıldıkları için de maddi açıdan da çok pahalı olmamaktadırlar. Bu yüzden de inşaat vinci kiralama hizmeti veren şirket sayısı da günden güne artmaktadır.

Kule Vinçlerin Özellikleri Nelerdir?

İnşaat vinçlerinin bir diğer isminin kule vinç olmasının nedeni ise şekil olarak kuleye benzemelerinden dolayıdır. Bu vinçler inşaat belirli bir düzeye geldiğinde veya daha başlamadan inşaat yapılacak alana inşaat vinci kiralama hizmeti veren şirket tarafından kurulur. Bu kule vinçler sabit bir boyuta sahip olmadıkları için de kullanışlılığı fazladır. İnşaat devam ederken bu vinç, operatör sayesinde istenilen yerlere yükleri taşır. Bu vinçler çok dayanıklı metallerden yapılmışlardır. Bu kule vinçlerde yükü taşıyan bir kol ve gövde bulunmaktadır. Vinçlerde bulunan kollar sayesinde 500 kilogramlık kadar yükler bulunmaktadırlar. Vinçlerin üstünde ise vinç operatörlerinin durduğu bir kabin bulunmaktadır.

Kule Vinçler İnşaatlarda Nasıl Kullanılır?

Bu vinçler, inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmanın operatörü ile kullanılmaktadır. Bu vinçlerin, yetkililer dışında ve işin uzmanı olmayan kişilerce kullanılması yasaktır. Bu vinçleri kullanan kişiler yük kaldırırken, vinç kolunun altında kimsenin olmamasına dikkat etmelidirler. Kullanılan vinçler bakımlı olmalı ve eski olmamalıdır. Bu sayede meydana gelebilecek sorunlarda ortadan kaldırılabilir. Bu vinçleri kullanan operatörler her türlü sağlık testinden geçmiş ve psikolojik problemi olmayan kişiler olmalıdırlar.

İstanbul’da inşaat vinci kiralama hizmeti veren Can Bey Vinç, bu konularda tamamen uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Uzmanlara göre Kule vinçler çalışırken vinç çok dikkatli kullanılmalı ve inşaat yaptıracak olanlar ise Can Bey Vinç gibi profesyonel bir inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmalarla çalışmalıdırlar.