İnşaat Vinci Kiralama

İnşaat Vinci Kiralama

İnsanlar var olduklarından beri sürekli konut ve ev yapmışlardır. Bu daha önceden mağara gibi yerler, günümüzde ise konforlu ve lüks evler, apartmanlar ve residance’lar olmuştur. Günümüzde insanlar genel olarak yüksek binalara ilgi duymakta ve buralarda yaşamak istemektedirler. İnşaat sektörünün sürekli geliştiği günümüzde inşaat kulesi kullanımı da giderek artmaktadır. Günümüzde inşaat sektörüyle uğraşanlar genel olarak inşaat vinci kiralama yöntemiyle bu vinç ihtiyaçlarını gidermektedirler.

Kule Vinç Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kule vinç ya da diğer adıyla inşaat vinci, özellikle yüksek binalarda kullanılan ve işlerin daha kolay ve rahat yapılmasını sağlayan bir araçtır. Bu vinç sayesinde yüksekte yapılması gereken işler veya inşaatın üst katlarına çıkarılması gereken malzemeleri çıkarmak için kullanılır. Ülkemizde özellikle son yıllarda yapılan veya inşaatı devam eden mega projeler başta olmak üzere birçok inşaatta vinç kullanılmaktadır.

Vinç kullanmak isteyen inşaat firmaları genellikle inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmalar yardımıyla vinç kullanmaktadırlar. Ülkemizde en çok inşaat projesi olan şehir İstanbul olduğu için kule vinç ihtiyacı da İstanbul da çoktur. İstanbul’da ise bu işin yani kule vinç veya diğer adıyla inşaat vinci kiralama hizmeti veren bazı yerler bulunmasına rağmen bunlardan en güvenilir ve profesyonel olanı Başakşehir merkezli ve yaklaşık 16 yıl önce kurulan Can Bey Vinç isimli şirkettir.

Kule Vinçleri Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

           Vinç kiralama hizmeti kullanarak vinç hizmeti kullanan firmalar birçok avantaja sahiptirler. Bunlardan ilki bu vinç sayesinde çalışanların taşımakta zorlandığı yükleri veya inşaat malzemelerini, em dikey hem de yatay yönlerde bu vinç vasıtasıyla yapmalarıdır. Bu şekilde işler hem daha kolay yapılmakta ve zaman ve maddi açıdan da verimlilik sağlanmaktadır. İnşaatlarda kullanılan vinçler, kiralama yöntemiyle kullanıldıkları için de maddi açıdan da çok pahalı olmamaktadırlar. Bu yüzden de inşaat vinci kiralama hizmeti veren şirket sayısı da günden güne artmaktadır.

Kule Vinçlerin Özellikleri Nelerdir?

İnşaat vinçlerinin bir diğer isminin kule vinç olmasının nedeni ise şekil olarak kuleye benzemelerinden dolayıdır. Bu vinçler inşaat belirli bir düzeye geldiğinde veya daha başlamadan inşaat yapılacak alana inşaat vinci kiralama hizmeti veren şirket tarafından kurulur. Bu kule vinçler sabit bir boyuta sahip olmadıkları için de kullanışlılığı fazladır. İnşaat devam ederken bu vinç, operatör sayesinde istenilen yerlere yükleri taşır. Bu vinçler çok dayanıklı metallerden yapılmışlardır. Bu kule vinçlerde yükü taşıyan bir kol ve gövde bulunmaktadır. Vinçlerde bulunan kollar sayesinde 500 kilogramlık kadar yükler bulunmaktadırlar. Vinçlerin üstünde ise vinç operatörlerinin durduğu bir kabin bulunmaktadır.

Kule Vinçler İnşaatlarda Nasıl Kullanılır?

Bu vinçler, inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmanın operatörü ile kullanılmaktadır. Bu vinçlerin, yetkililer dışında ve işin uzmanı olmayan kişilerce kullanılması yasaktır. Bu vinçleri kullanan kişiler yük kaldırırken, vinç kolunun altında kimsenin olmamasına dikkat etmelidirler. Kullanılan vinçler bakımlı olmalı ve eski olmamalıdır. Bu sayede meydana gelebilecek sorunlarda ortadan kaldırılabilir. Bu vinçleri kullanan operatörler her türlü sağlık testinden geçmiş ve psikolojik problemi olmayan kişiler olmalıdırlar.

İstanbul’da inşaat vinci kiralama hizmeti veren Can Bey Vinç, bu konularda tamamen uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Uzmanlara göre Kule vinçler çalışırken vinç çok dikkatli kullanılmalı ve inşaat yaptıracak olanlar ise Can Bey Vinç gibi profesyonel bir inşaat vinci kiralama hizmeti veren firmalarla çalışmalıdırlar.

Kule Vinç

Kule Vinç

Günümüzde birçok alanda hız en önemli özellik haline geldi. Bunun için insandan daha sür’atli olan yeni gelişmeler ortaya konularak zamandan olabildiğince en çok tasarrufun elde edilmesi amaçlanarak yeni taşımacılık ekipmanlarının üretimine devam edilmektedir.

Elektrikli vinçlerin geliştirilmesinin ardından kule vinç sistemleri de elektrikli mobil vinçler arasında gelmesi bakımından günümüzdeki koşullara bağlı olarak üretilmiş sistemler arasında gelmektedir. Söz konusu sistemle her anlamda kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin hem can güvenliğinin sağlanması hem de insana olan iş yükünün azaltılarak böylelikle her anlamda kule vinç sistemlerinin ortaya konulmasına devam edilmektedir. Bunun için çalışmalar son derece profesyonel boyutlarıyla ilerletilerek her anlamda kaliteden taviz verilmeksizin yüksek hassasiyete dayanarak kule vinç sistemi üretilmiş olmaktadır.

Kullanım Alanları

Elektrikli vinç sistemlerinin en yeni teknik araçlarından olan kule vinç sistemleri vinç operatörlerinin uzun bir süreyi kapsayan eğitimlerinin kullanılabilen vinç sistemleri olarak bilinmektedir. Söz konusu bu sistem her anlamda yüksek niteliklere dayanarak başlı başına profesyonel yaklaşımların elde edilmesi amaçlanmaktadır. İnşaat sektöründe malzemelerin yüksek katlara boşaltılması, yüklenmesi işlemlerinin kontrollü bir şekilde başarılı olarak tamamlanması sürecinde kullanılan kule vinç sistemleri bu yönüyle son derece farklı bir özellik olarak önde gelmektedir.

Aynı zamanda tümüyle liman işletmeciliği, şantiyeler ve benzeri tüm alanlarda yaygın olarak kullanılabilmekte ve her anlamda son derece profesyonel çözümlerin elde edilmesi noktasında hizmetler vermektedir. Yine sözü edilen nitelikleriyle değerlendirilecek olunduğu zaman kullanım alanının kule vinç kiralamada yeni teknik unsurlar taşıması bakımından kiralamada ilk sıralarda gelmeye devam eden sistem olmaktadır.

Oldukça yüksek dozaj yüklerin taşınması sürecinde tamamen kaliteli ve profesyonel yaklaşımlar dayanarak yüklerin daha kısa sürede ilgili yere aktarımında dikkat çeken vinç sistemi bu anlamda ortada duran teknik yönleri bakımından kule vinç operatörlerinin her anlamda tamamen dinamik bir şekilde sağlık koşullarına dikkat ederek çalışmalarını sağlayan nitelikleri oluşturmaya devam etmektedir.

Kule Vinç Kiralama Ve Fiyatlandırma

Elektrikli vinçlerin kule vinç olarak yer alan bu türünde kule vinç kiralama ve fiyatlandırma noktasında hemen hemen herkesin rahatlıkla temin edebileceği ekonomik fiyat seçeneği bulunmaktadır. Bu bakımdan kiralamada ve fiyatlandırmada her anlamda yaygın olarak tercih edilen vinç sistemi olarak dikkat çeken kule vinç liman işletmeciliği, şantiye ve inşaat sektörünün her alanında yaygın olarak kullanılır.

Hem dikey hem de yatay düzlemde kolaylıkla taşıma işlevini yerine getirmesi bakımından dikkat çeken bu vinç sistemi bütün bu özellikleri açısından değerlendirilerek kiralamada ve fiyatlandırmada yüksek kalitede özelliklerin ele alınmasını sağlamaya devam eden noktaları vardır.

Bütün bu noktalarıyla da değerlendirilerek her anlamda kaliteden, ekonomik fiyat seçeneğinden ve müşteri memnuniyetinden asla ödün verilmeden kule vinç olarak yaygın kullanım özelliğindedir. Bu da onun ortada duran teknik özelliklerini meydana getirmesi bakımından değerlendirilecek olunursa tamamen fonksiyonel tamamen üst düzey yeni dönem lojistik ekipman özelliğindedir.