Yazılar

Manlift Kiralama Fiyatları

Hemen hemen sanayinin geliştiği birçok şehirde sıkça kullanılan bir iş makinesi haline gelen manlift (makaslı platform), görevi dışında da artık kullanılmaya başlanmaktadır. Çalışan personelleri belli bir yüksekliğe ulaştırmak için kullanılan manliftler, boya veya çeşitli onarım işlerinde de artık çokça tercih edilmektedir. Özel sektörden kamu sektörüne kadar ihtiyaç duyulan bir iş makinesi çeşididir.

Manlift Hakkında Bilgi

Her alana hitap edebilen bu iş makinesi işlerde kolaylık sağladığından çok talep görmektedir ve makinenin fiyatı da oldukça yüksektir. Bu nedenle satın almak yerine kiralanması maliyet açısından daha avantajlı olmaktadır. Kiralık manlift alımlarında önemli olan şeylerden biri ise makinenin aranılan özellikleri kendinde barındırıyor olmasıdır. İhtiyaç olunan yükseklik 15 metre ise 10 metre yükselebilen bir manlift iş görmeyecektir. Bu nedenle manlift kiralama yapılırken kullanılacak alanın özellikleri göz önünde bulundurulup ona göre kiralama yapılması daha doğru olacaktır. Kiralık manlift alımı yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de manliftin bakımlarının düzenli olarak yapılıp yapılmadığına bakılmasıdır.

İş güvenliği her şeyden önce gelir ve bu nedenle aracın tüm özelliklerinin düzgün çalışması önemlidir. Ayrıca manlift kiralama sonrasında da dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar da bulunmaktadır. Kiralamayı yapan işveren makineyi kullanacak olan personelin yeterli bilgi, beceri ve ehliyete de sahip olmasına da dikkat etmesi gerekmektedir. Kiralık manlift kullanımında eğer platform yükseltilmiş ise hiçbir şekilde yürütülmemesi güvenlik açısından önemlilik arz etmektedir. Geniş bir çalışma alanı gerektiren bu araçlarda kullanacak olan operatörün kullanım esnasında aracın çevresinden gözünü ayırmaması gerekmektedir. Aynı zamanda kullandığı zemine de dikkat etmesi son derece önemlidir.

Güvenli manevra ve erişim için kullanılacak zeminin engelsiz ve 3 derecelik bir açının altında olmalıdır. Araç çalışır vaziyette iken operatör hiçbir şekilde platforma bir güç uygulamamalı istenilen bölgeye gelindiğinde araç sabit tutulduktan sonra platform çalıştırılmalıdır. Akülü olan platformların kesintisiz kullanım için akü sularının çalışma öncesinde kontrol edilmesi akünün şarj performansı için önemlidir. Bu şekilde olduğu sürece güvenli bir çalışma ortamı yaratılacaktır.

Manlift Kiralamanın Faydaları

Manlift kiralama, şirketin sermayesini bir iş için bağlamasına gerek kalmadan manlift sahibi olarak işlerini güvenli bir şekilde yürütmesine olanak sağlamaktadır. İşlerin büyüklüğüne göre manlift sayısını kolaylıkla arttırabilme veya azaltabilme imkanı da vermektedir. Hatta çalışılacak olan mekanın özelliklerine göre manliftin modelinde değişiklik yapabilme imkanıda sağlayabilirsiniz. Ayrıca satın alma olmadığından herhangi bir arıza durumu olduğunda makine için yedek parça veya yedek manlift bulundurma gibi bir zorunluluğunuz da olmamaktadır. Herhangi bir arıza durumunda, arızanın giderilmesinde tamiri veya bakımı için ekstra bir masraf yapmaya da gerek kalmazsınız.

Tamir veya bakımı gibi durumlarda servis ücreti ödemek zorunda da değilsiniz. Bu şekilde aniden ortaya çıkabilecek olan masraflardan da kurtulmuş olursunuz. Kiralık manlift ile işlerinizi en ucuz yoldan en güvenli bir biçimde yapabileceğiniz gibi uygun olan manlift kiralama fiyatları ile vergi avantajı sağlamak için giderlerinizi muhasebeleştirebilirsiniz. Manliftler, personeli belli bir yüksekliğe çıkartabilmek için kullanıldığından ve kendine ait bir yürüyüş mekanizmasına sahip olduğundan, extra bir çalışana gerek kalmaz, iş için sadece platformun üzerinde bir personelin bulunması yeterli olacaktır.

Manlift kiralama fiyatları sizin bütçenize maliyet bakımından daha fayda sağlamasının yanı sıra bu makaslı platformların kullanımının daha seri ve daha güvenlikli olması da iş güvenliği bakımından seyyar merdiven, iskele veya sepetli vinçlere göre daha çok tercih edilmektedir. Kiralamanın avantajlarından birisi de sigorta poliçesinin olmasıdır. Bu da öngörülemeyen maddi hasarlı kazalarda kiralayan tarafın haklarının korunmasını sağlamaktadır.

Makaslı Platform (Manlift) Kiralama

Manlift kiralama için fiyatlar günlük, haftalık, aylık hatta saatlik olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca Manlift Kiralama fiyatları da platformun özelliğine göre değişmektedir. Platform yüksekliği 6 metreden 30 metreye kadar çeşitlilik göstermektedir. Hatta bazı platformların çalışması akülü veya dizel olarak farklı yakıt tiplerine de sahiplerdir.

Firmamız günümüz ülke koşullarını da göz önünde bulundurarak bünyemizde bulunan tüm iş makinelerimizin ve birçok kişi tarafından tercih edilen Manlift kiralama fiyatları için sizlerin bütçesine de en uygun olabilecek manlift seçeneklerini sunmaktayız. Sizlere en uygun ödeme imkanlarını sağlamak için firmamızı ziyaret edebilir canbeyvinc.com‘u tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Kiralık Makaslı Platform

Kiralık Makaslı Platform (Manlift) Hakkında Bilgi

Manlift, makaslı platformu sayesinde personeli aracın özelliğine göre 8 metre ile 22 metre yüksekliklere kadar çıkartabilen ve rahatlıkla işini icra etmesine yardımcı olan araç tipidir.

Platform boyutları 3 metre ile 5 metre arasında değişir ve uzama kısalma özelliğine sahip olan platformlar mevcuttur. Genişlikleri ise 1 ve 1.5 metre arasında değişkenlik gösterebilir.

Manlift nedir ? Manlift ne işe yarar, nasıl çalışır, yakıt tipleri nelerdir ?

Manlift (makaslı platform) , akülü ve dizel olmak üzere iki tip çalışma motoruna sahiplerdir. Motor tiplerinden de anlaşılacağı gibi akülü elektrik ile , dizel ise mazot ile çalışır. Düz zeminlerde çalışmaya müsaittir ve her türlü iş için uygundur. Bir çeşit hareketli iskele görevi görür. Titreşimlere ve anormal hareketlere karşı güvenlik kilitleme sistemleri mevcuttur.

Manlift Kullanma Talimatı

Manliftler ve makaslı kaldırma araçları, pek çok teknisyenin onlar olmadan çalışmayı hayal bile edemeyeceği ekipmanlardır. Bu ekipman, eğer düzgün kullanılırsa, sadece iskele veya vincin sepeti ile yaklaşılabilecek çalışma alanlarına hızlı ve güvenli şekilde ulaşmayı sağlar. Genel olarak yüksekte çalışma platformu olarak adlandırılan manliftler ve makaslı kaldırma araçları önemli araçlardır. Fakat her araçta olduğu gibi, bunların güvenli kullanımı için pozitif ve negatif yöntemler vardır.

Manlift kullanma talimatı, güvenli manlift kullanımı, personel yükseltme aracı güvenlik önlemleri ve eğitim kursları

Yüksekte çalışma liftini kullanmadan önce hatırlanması gereken en önemli nokta , üreticinin hazırladığı güvenlik ve kullanma kılavuzunun her zaman okunması ve anlaşılmasıdır. Bu bilgi , ekipman üzerinde olması zorunluluktur ve genellikle PVC  kaplanarak ekipmanın üzerinde korkuluk ya da uygun bir alana asılır.

Manliftler ve makaslı kaldırma araçları için güvenlik kullanma talimatı;

 • Sadece eğitimli ve yetkili kişiler platformları kullanabilirler. Kalifiye Bir Eğitimci ekipmanın güvenlik ve kullanma talimatlarının her operatör tarafından okunup anlaşıldığından Emin olmalıdır. Bu ekipman üzerine asılmış uyarı çıkartmalarını ve etiketlerini de içerir.
 • Her zaman platformu kullanmadan ve kaldırmadan önce kafa üzerinde engel olabilecek şeyleri kontrol etmek gerekir.
 • Ekipman kapalı iken; tank tekrar doldurulur. Eğer şarjlı ise; açık Alev kaynağından uzakta olacak şekilde Sadece iyi havalandırılan yerlerde şarj edilecektir.
 • Operatör tarafından her bir vardiya kullanımı öncesi bir güvenlik kontrolü yapılacaktır ; bu hem görsel hem de fonksiyon testini içerir. Bir problemle karşılaşıldığında makaslı platform tamire ayrılır.
 • Platformu sadece sabit, düz yüzey üzerinde iken kaldırılır. Pek çok makaslı platform kaba kullanım amaçlı ekipman gibi görünse de aslında öyle değildir. Büyük tekerlekleri bazı zor alanlara ekipmanın Uzanmasına izin vermez; fakat pozisyon aldığında operasyon seviyesinden sadece dışarda olacak şekilde tasarlanmışlardır. Bu aşağı yukarı 10 footluk Bir tekerlek kaymasında 10 inçe denk gelir. Ek olarak ekipman yüzeyden dışında olduğun zaman aktif olan eğitim sahip olmalıdır.

Makaslı kaldırma araçları verimli tek yönde kaldırma yapan araçlardır. Çalışmak için sağlam bir zemin sağlarlar , Fakat her zaman şunlar hatırlanmalıdır;

 • Korkulukların üst orta demiri ve etek levhası yerinde olmalıdır. Kapıda etek levhası olmayabilir.
 • Eğitimde aracı güvenli bir şekilde tutması için mekanik Park freni olmalıdır. Fren periyodik olarak test edilmelidir.
 • Daha fazla yükseğe çıkmak için asla korkulukları, korkuluklar arasındaki dayanakları veya bir merdiveni kullanmamak gerekir.

Makaslı platform özgü tehlikeler;

Manliftler, kaza riskini arttıracak şekilde birden fazla yönde hareket edebilirler. Bu nedenle şunları hatırlamak önemlidir ;

 • Manliftin dışında çalışırken, emniyet kemeri mutlaka takılmalı ve sepete düzgün bir şekilde tutturulmalıdır. Ani bir sarsıntı makaslı platformda ki kişileri onlar tepki göstermeden savurabilir.
 • Her zaman moloz kazıkları, dik inişler, zemin açıklıkları ve benzerlerinden güvenli bir uzaklıkta durmalıdır.
 • Makaslı platform hiçbir zaman üreticinin güvenli limitlerinin üzerine kaldırdığında sürülmemelidir. Ekipmanı sürerken kaldırabileceği maksimum yükseklik belirtilmiştir.

Düzgün kullanılan makaslı platformlar paha biçilmez ve zaman kazandırıcı ekipmanlardır. Aynı ekipmanı limitlerine dikkat etmeden kullanmak sizi ve etrafınızdakileri anlamsız risklere atmaktadır.

CANBEY VİNÇ VE FORKLİFT KİRALAMA