Teleskopik Mobil Vinç Kiralama

Teleskopik Mobil Vinç Kiralama

İnsanın kas yapısı, belli bir kiloyu kaldıracak şekilde yaratılmıştır. Bu nedenle tarih boyunca ağır yükleri kaldırmak için hayvanlardan faydalanmıştır. İlkel vinçler, sanayi devrimine kadar kullanılıyordu. Araba, vapur, gemi, uçak ve tren imalatında bu vinçler yetersiz hale geldi. Gemi ve diğer ağır metal sanayi sektöründe kule vinçler, sanayi devrimi ile ekonomi dünyasına giriş yaptı. Günümüzde inşaat sektöründen yol yapım işlemlerine kadar birçok sektörde kule vinçler en etkili çözüm seçeneği haline gelmiştir. Metal sanayinin kalbi olan vinçler, üretimin piyasaya sürülmesinde en önemli etken haline gelmiştir. Yol, köprü ve inşaat gibi devasa blokların taşındığı sektörlerde, teleskopik mobil vinç kiralama seçenekleri tercih edilmektedir. İnşaat, yol ve köprü sektörünün gelişmesinde teleskopik vinçlerin önemi oldukça fazladır. Vinç satın almak belki çok maliyetli gelebilir. Ancak yaptığı işe göre ekonomik kiralama seçeneğine sahip vinçleri, istediğiniz gibi kiralayabilirsiniz.

Ekonomi Dünyasında Atılım Gerçekleştirdi

Ağır sanayide, gerek üretim olsun, gerekse nakliye olsun, birçok kategoride vinçler kesin çözüm kaynağı haline gelmiştir. Günümüzde inşaat sektörünün hızlanmasında büyük etkiye sahip olan vinçler, teleskopik mobil vinç kiralama kategorisinde birinci sınıf çözüm haline gelmiştir. Büyük blokların inşasında tercih edilen birçok vinç modeli, hızlı ve etkili çözüm yöntemleri kategorisinde tercih edilmeye başlanmıştır. Taşıma işlemlerinde ve yükleme işlemlerinde vinçlerin fonksiyonu azımsanmamalıdır.

Vinçler Ehliyetsiz Kullanılamaz

Otomobiller gibi vinçler de ehliyet isteyen araçlardır. Vinç kazaları, ölümlü kazalara neden olduğu için resmi prosedüre göre kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Ehliyet, vinci kullanan kişinin emniyeti, kullanma esnasında çevredekilerin güvenliği, taşınan eşyanın güvenliği, doğru bağlama ve halat seçeneklerinin kullanımı ve güvenli taşıma programının tercihi, bu kategoride oldukça önemlidir. teleskopik mobil vinç kiralama hizmetleri kategorisinde, ehliyetin yanı sıra gerekli tecrübeye sahip olmak, oldukça önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir. Tecrübesiz kişilerin vinç kullanımı, kazalara neden olabilmektedir.

Tonaja Göre Taşıma İşlemi Önemlidir

Profesyonel elemanlarla çözüm üreten vinç operatörleri, tonaja göre taşıma seçeneklerini tercih etmesi gerekir. Küçük tonajlı vinçlerle ağır eşyaların kaldırılması, halat kopması ve vinç devrilmesi gibi kazalara neden olabilir. Bu durumda, can ve mal kaybı meydana gelebilir.

Teleskopik mobil vinç kiralama sektöründe çözüm üreten ve bu kategoride 7/24 çalışan firmamız, istediğiniz seçenekleri adresinize taşımaktadır. Firma olarak vincin bakımı, elemanların maaşı ve aracın vergi işlemleri bize aittir. Müşterilerimiz sadece kiralama ücreti ödemektedir. Hizmet kalitesini güncelleyen firmamız, teleskopik mobil vinç kiralama sektöründe tecrübeli elemanlarla çalışmaktadır.

Teleskopik Vinçlerin Özellikleri

Bu vinçler ağır tonajlı vinçlerdir. Taşıma kapasitesi altmış tona kadar ulaşabilmektedir. İnşaat sektöründe binlere tonluk blokları bir yerden bir yere taşımada kullanılmaktadır. Bu kategorideki kazalar ciddi mal ve can kaybına neden olabilmektedir. Bu nedenle gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Günümüzde yol yapımı, köprü yapımı ve inşaat sektörü, teleskopik vinç olmadan çalışamamaktadır. Bu nedenle bu sektör ekonominin en önemli unsuru haline gelmiştir. Maliyeti çok yüksek olan ve bakımı masraflı olan bu vinçler, uygun kiralama seçenekleriyle temin edilebilir. Teleskopik mobil vinç kiralama hizmetleri kategorisinde çözüm üretmeye devam eden şirketimiz, bu kategoride gerekli olan resmi prosedürü uygulamaktadır.

Vinç bakımının yapılması, güvenli bir şekilde iş yapmak için oldukça önemlidir. Eski modeli geçmiş vinçler, arıza yapmaktadır. Bunun yanı sıra işi yarım bırakmaktadır. Can ve mal tehlikesi de cabasıdır. Nakliye dünyasında ekonomik çözüm olan vinçler, onlarca hatta yüzlerce insanın kaldıramayacağı yükü taşımaktadır.

Sektörel Hareketlilik Sağlıyor

Metal dünyasında ve büyük sanayilerde, nakliyenin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan vinçler, sektörel hareketliliği sağlayan önemli bir sektördür. Dört mevsim hizmet anlayışı ile, bütün hava koşullarında hizmet veren firmamız, bu konuda yeni çözüm seçenekleri sunmaya devam etmektedir. Günlük ve aylık gibi kategorilerde kiralanabilen vinçler, taşınması imkansız yükleri taşımak suretiyle, nakliye sektöründe etkili çözüm seçenekleri sunmaya devam etmektedir. Teleskopik mobil vinç kiralama sektörünün en etkili modellerinden biri olan ve büyük blokları taşımak suretiyle işleri hızlandıran teleskopik vinçler, işin ehli firmalardan temin edilmelidir.

Vinç Sektöründe Profesyonel Olmak Gerekir

Ehliyetli olmanın yanı sıra tecrübe gerektiren 100 tonluk teleskopik vinç kiralama hizmetleri, acemiliği affetmeyen ciddi bir sektörde. Bakım, onarım ve tecrübeli eleman gibi kategorilerde yeterli olan kuruluşlar tercih edilmelidir. Firmamız, vinç bakımı, tecrübeli eleman ve benzeri birçok konuda çözüm üretmeye devam etmektedir. Teleskopik mobil vinç kiralama sektöründe gerekli tecrübeye sahip elemanlarımızla, hizmet kalitesini artırmaya devam ediyoruz. Profesyonelliği gerektiren bu önemli sektör, günümüzde yeni araç modelleri ile gelişmeye devam etmektedir. Teleskopik vinç kiralama sektöründe büyük kütleleri taşıma konusunda ilk sırada yer alan teleskopik modeller, uygun fiyat seçenekleriyle kiraya verilmektedir. Hizmet kalitesini sürekli olarak güncelleyen şirketimiz, güvenli hizmet çözümleri sunmaya devam etmektedir.

İş Güvenliği İlk Sırada

Ölümlü kazalara neden olan vinçlerde, iş güvenliğinin ihmal edilmesi, beraberinde birçok problemi getirmektedir. Kaliteli vinç seçenekleriyle çözüm üreten şirketimiz, işçi güvenliği, çevre güvenliği, çevrede çalışanların güvenliği ve eşya taşıma güvenliği konusunda deneyimli elemanlarla çalışmaktadır. 7/24 hizmet seçenekleriyle, taşıma sektöründe çözüm üretmeye devam ediyoruz. Teleskopik vinçlere özel ehliyet seçenekleri, kullanıcılar tarafından alınması gerekir. Vinç sektöründe problemsiz bir şekilde çözüm üretmek istiyorsanız, bu kategoride profesyonelleri tercih etmeniz gerekir. Teleskopik özelliklere sahip olan mobil vinç modellerinin kullanımı çok önemlidir. Bu araçlarda aracın modelinin yanı sıra, kiralama işlemlerinde tonaj özellikleri de önem kazanmaktadır. Bu sektörde taşıma esnasında tercih edilen zincir ve halatlar, hayati önem taşıyan konulardır. Yanlış bağlama teknikleri dönüşü olmayan ciddi kazalara neden olabilir.

100 Tonluk Teleskopik Vinç

100 Tonluk Teleskopik Vinç Kiralama

Yüksek yerlerde veya büyük işlerde, işi kolay hale getirmek için kullanılan en önemli araçlardan biri olan vinçin birçok çeşidi vardır. Vinçin birincil amacı, ağır cisimleri bir yerden başka bir yere kaldırmaktır. Ancak bunun yanı sıra vinçler yüksek yerlerde kurulum, boya, badana ve temizlik için de kullanılır. Vinçleri kullanmak için bu konuda eğitim almak gerekir.

Vinçler, işleri kolaylaştırmak adına ayak açıklıkları olan, vinç kaldırma kapasiteleri 100 tona kadar ulaşan kaldırma aparatları olarak tanımlanabilir. Vinç kiralarken dikkate alınması gereken çok önemli kurallar vardır. Özellikle 100 tonluk teleskopik vinç kiralama konusunda, bu denli büyük vinçler titizlik ile seçilmezse kiralayan kişinin başına iş açılabileceği söylenebilir.

Teleskopik Vinçlerin Özelliği Nedir?

Teleskopik Vinçler hem yatay hem de dikey olarak hareket edebilirler. Birçok yükü aynı anda kolayca kaldırabilirler. Bu araçlar 360 derece dönebilirler ve de ağır yükleri kaldırmak için idealdirler. Özellikle çok ağır işler için 100 tonluk teleskopik vinç kiralama yoluna başvurmak ve bu devasa vinçler ile büyük işlerin üstesinden gelmek mantıklı olabilir.

100 Tonluk Teleskopik Vinçlerin Özellikleri Nelerdir?

Tek bir demir üzerinde çalışacak kadar güçlü olan vinçlerin kullanıldığı işletmeler vardır, bu da zincirlerde çok hareketli kıvrımlar ve bağlanmayı kolaylaştırılan birçok ekipmana gerek olduğu anlamına gelir. Hava sistemindeki anahtar Kilit Sistemi, dayanıklı zincirlerle son derece güçlü olan aşırı yük sınırlama modunda, otomatik sistemle motor kaldırma operasyonlarında bile aktif olarak kullanılarak vinç kullanıcısına sunulmaktadır. Bu özellikler 100 ton ve üzeri kuvvetli vinçlerde mevcuttur. Buna ek olarak, yüksek kaliteli 100 tonluk teleskopik vinç kiralama işleminde tüm bu özelliklerin yanı sıra, TSE kalitesi çok iyi olan ürünler tercih edilmelidir. Ürünlerdeki fren sistemi ve dayanıklı mekanizmaların ana parçaları, insanların güvenliğini sağlamak için İş Sağlığı ve güvenliği açısından çok iyi olmalıdır.

100 tonluk teleskopik vinç kiralama işlemi yaparken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bu vinçler doğru sisteme bağlı olan kolay ayarlanabilir kasnaklar, değişkenliği göstermek için periyodik düzenlemelerde çalışan kabin sınıfı ürünlerdir. Operatör kullanımına uygun kol bacağı ve kama uzunlukları gerektiği gibidir. Buna ek olarak, sac kaldırma sistemleri sayesinde, demir profil bağlantılarını onarmak ve korumak kolaydır. Fakat bununla birlikte, bu noktalarda herhangi bir hasar olmaması çok önemlidir. Yoksa bu ihmal hayati sonuçlar doğurabilir.

Vinç Kiralama Amaçları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek isteyen birçok şirket kendilerini geliştirmektedir. Yüksek kaliteli çalışmaları ile adından söz edilen vinç kiralama hizmetleri, vincin gerekli olduğu tüm alanlarda faydalıdır. İnsanların ihtiyaçlarına göre her geçen gün gelişen vinç modelleri, kiralama hizmetini daha başarılı ve kaliteli hale getirir. 100 tonluk teleskopik vinç kiralama amaçları arasında ağır araç kaldırma, oto kurtarma, ağaç İşleme gibi hizmetler; çok katlı yüksek binalarda elektrik işlerini idare edebilmek, sahnenin bazı faaliyetler için hazırlanmasına yardımcı olmak, iskele veya tünel yapımında kullanılabilmesi, yüksek çekim ve kamera hizmetleri için kullanılabilmesi, cam temizliği, badana, boya ve benzeri hizmetler için kullanılabilmesi gibi özellikler sayılabilir. 100 tonluk teleskopik vinç kiralama gibi büyük çaplı projelerde amaç genellikle çok büyük projeleri gerçekleştirmektir.

100 Tonluk Teleskopik Vinçler Nasıl Kiralanır?

İnsan gücüyle taşınması çok ağır ve neredeyse imkansız olan malzemelerin bir yerden diğerine açık veya kapalı alanlarda, yatay veya dikey olarak sürekli taşınmasını sağlayan makinelere vinç denmektedir. Vinçler sürekli olarak farklı iş dallarına hizmet etmek için geliştirilmekte ve kamyonlarda kullanılan vinçler, sahada kullanılan elektrikli vinçler gibi farklı gruplara ayrılmaktadır.

Vinç hizmetleri çok çeşitli alanlarda gereklidir. İstanbul gibi büyük şehirlerde, bu talep daha da büyüktür. Kiralık vinç talebi oldukça yüksektir ve bu alanda hizmet veren şirketlerin sayısı artmaktadır. Bu firmalardaki artışlar rekabeti artırabilir. Özellikle 100 tonluk teleskopik vinç kiralama gibi devasa işlemlerde çalışılacak firma çok ama çok dikkatli seçilmelidir.

Bununla birlikte, unutulmaması gereken konulardan biri, işin doğru tanımını yaparak hangi işin için vince ihtiyaç olduğunu belirlemektir. Buna ek olarak, 100 tonluk teleskopik vinç kiralama işlemlerine başlamadan önce, işin yapılacağı alana hizmet veren güvenilir kiralama şirketleri, herhangi bir iş kazasına neden olmamak için araştırmalı ve kiralanmalıdır.

100 Tonluk Teleskopik Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vinç kiralama işinin tarihi, sanayileşme tarihi ile hemen hemen aynıdır. Modern zamanlarda makine kullanımında artış, ağır sanayi faaliyetleri ile büyük hız kazandı ve vinç kiralama hizmetleri de önemli sektörlerden biri haline geldi. Vinç, bir veya daha fazla proje konusunda satın almak için pahalı bir ekipmandır. Belirli işler için kullanıldığı için, vinçle ilgili süreç tamamlandığında, araç boşa harcanacak ve ciddi bir yatırım kaybolacaktır. Böyle bir maliyete katlanmak akıllıca değildir. Bu nedenle, bu tür ihtiyaçlar için vinç kiralama hizmeti doğru seçim olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, bir vinç satın almak, işinizden alacağınız tüm karları ortadan kaldırabilir ve belki de bazı Vinç türlerinin fiyatları, işletmeleri zarara sokabilir.

100 tonluk teleskopik vinç kiralama işleminden önce dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Kiralama vinç hizmetinden yararlanarak, personel de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlar karşılanabilir ve en uygun fiyatlarla çözümler elde edilebilir. Modern zamanda maliyetler çok önemlidir. Tabii ki, maliyeti bir gerçek olarak etkileyen çok çeşitli faktörler vardır. Kiralama vinç işinde zaman kaybına neden olabilecek üç faktör vardır. Her şeyden önce, makine ekipmanı nedeniyle gecikmeler ilk sırada yer alır. İkincisi idari kusurlardan kaynaklanan gecikmelerdir ve üçüncüsü teknik personel hatalarından kaynaklanan gecikmelerdir.

100 tonluk teleskopik vinç kiralama öncesinde toz dumanlarına ve zehirli gazlara karşı önlem almak çok önemlidir. Bu devasa 100 tonluk teleskopik vinçlerde, operatörü herhangi bir kazadan koruyan, kaldırma ve taşıma operasyonlarında belirli manyetik düzenlemelere sahip sistemler bulunmalıdır. Kiralanan vinçlerin tamamında yük testleri statik ve standart olmalıdır.

Teleskopik Vinç Kiralama

Teleskopik Vinç Kiralama

Ağır malzemelerin ve ürünlerin yüksek yerlere taşınması için gerekli olan vinçler, hızlı ve zahmetsiz taşımacılıkta oldukça önemli araçlardan birisidir. Çoğu şirket ve firma ürün ve hizmetleri açısından vinç kiralama işlemleri yaparak ürünlerinin fiziki olarak yüksek yerlere çok daha kolay bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Vinç hizmetleri almak için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de vincin kaldırma kapasitesinin 1000 tona kadar çıkıyor olmasıdır. Vincin 1000 tona kadar kaldırma kuvvetinin olması için kaldırma aparatlarının da kaliteli olması gerekiyor. Özellikle teleskopik vinç kiralama işlemleri yapacakların dikkat etmeleri gereken bir diğer önemli husus da teleskopik vinç üzerinde bulunan çift girişli köprünün kaldırma mekanizmalarının dayanıklı ve kaliteli olmasıdır. Bu özelliklere dikkat edilerek teleskopik vinç kiralama işlemleri yapılabiliyor.

Teleskopik Vincin Özellikleri

Özellikle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan vinçler, tek demir üzerinde çalışabilen, hatlar arasındaki bağlantıların oldukça kuvvetli olduğu, yükü kaldırma kapasitesinin normal seviyede olması teleskopik vincin önemli özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda teleskopik vinç kiralama işlemlerinden önce vinçlerin bakımlarının yapılıp yapılmadığı da kontrol edilmelidir. Periyodik bakım gerektiren vinçler bakım yapılmaması durumunda oldukça sıkıntı durumlar ile karşılaşmak kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle teleskopik vinç kiralama işlemi yapan firmaların vinçlerin bakımlarının periyodik olarak yerine getirdiğinden emin olmak gerekiyor. Teleskopik vinçlerin bakımlarında süspansiyonların ve yağ düzeylerinin normal çalışıp çalışmadığına bakılıyor. Özellikle süspansiyon düzeneğinin bakımlı ve çalışır durumda olması oldukça önemli bir konudur.

Teleskopik Vinç
Teleskopik Vinç

Bu nedenle teleskopik vinç kiralama işlemleri yapılırken bu durumların da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Teleskopik vinçlerin aynı zamanda TSE standartlarında olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Teleskopik vinçlerin bir başka önemli özelliği de iş güvenliği ve iş sağlığı konusunda kaliteli olması, iş kazaları gibi istenmeyecek durumlar için de en az riske sahip olmasıdır. Bu durum mevcut düzeneklerin kaliteli olmasından kaynaklanan durumdur ve bu düzeneklerin belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekiyor. Aynı zamanda teleskopik vinç kiralama işlemleri yapılmadan önce vinçlerdeki frenleme sistemlerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.

Teleskopik Vinçlerin Fiziksel Özellikleri ve İşlevselliği

Teleskopik vinçlerde herhangi bir manevra sorunu olmaması için yağlama sistemleri kaliteli bir şekilde yerine getiriliyor. Yağlama sistemleri otomatik olarak yerine getirildiğinden herhangi bir şekilde yağ konusunda sorun yaşanmıyor. Aynı zamanda teleskopik vinç kiralama işleminde yağlama sistemlerinin yerine getirilmesini sağlayan seçeneğin mıknatıslı bir seçenek olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çünkü mıknatıslı sistemler vinçlerin otomatik yağlama özelliklerini sağlayan önemli unsurlardır. Aynı zamanda teleskopik vinç kiralama esnasında kötü hava koşulları ve çalışılacak zeminin engebeli olması göz önünde bulundurularak vinçlerdeki dengeleyici sistemlerin kaliteli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda vinç halatlarının çelikten olması ve halatların kısalması ya da uzaması esnasındaki kontrolü de teleskopik vinç kiralama işleminde dikkat edilecek bir diğer önemli husustur. Vinçlerde manevra sorunu olması vinçlerin kaliteli bir işlem yerine getirilmesini engelleyeceğinden vinçlerin 360 derece dönebilen ve dönüş manevralarının da kaliteli bir şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

Teleskopik Vinçlerdeki Kabin Özellikleri

Teleskopik vinçlerin en önemli özelliklerinden birisi de kabin özelliğidir. Kabinlerin sınıflıklarının değişkenlik göstermesi kullanım açısından büyük kolaylık sağlayacağından teleskopik vinç kiralama esnasında bu özelliğe de dikkat edilmesi gerekiyor. Bu kabinler periyodik olarak belirli düzenlemelerden geçerek kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda ürün operatörlerinin kullanım özelliklerine hitap edecek uygun kol ve bacak özellikleri ile takoz uzunluklarının çalışma alanı ve taşınacak yükün niteliklerine uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda saç kaldırma özelliklerinin de yerinde ve kaliteli bir şekilde sunuluyor olması gerekiyor.

Vinç
Vinç

Saç kaldırma sistemleri demir profil bağlantıları üzerinde yer alması gerekiyor. Bunların da bakım ve onarımları vinçlerin kaliteli ve güvenli bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir. Teleskopik vinçlerde olması gereken bir başka önemli özellik de dış görünüşün kaliteli ve çalışması esnasında dış çevreden toz, zehirli gaz ve duman gibi unsurların kabin içerisine girmesini engelleyecek özellikte olması gerekiyor. TSE standartlarına ve iş güvenliği mevzuatlarına göre tasarlanmış dizaynı ile herhangi bir güvenlik zafiyeti olmadan işlemlerin yerine getirilmesi sağlanıyor.

Teleskopik Vinç Kiralama Hakkında Diğer Detaylar

Teleskopik vinçlerin kabinlerinde operatörün dinlenmesini sağlayacak koltuk düzeni de söz konusudur. Özellikle vincin çalışmasını sağlayan mekanik parçaların ve motorun yedekleri de vinç içerisinde yer alıyor. Bu anlatılanlar teleskopik vinç kiralama işlemi esnasında mutlaka dikkat edilmesi ve sorgulanması gereken konular arasında yer alıyor. Aynı zamanda vincin herhangi bir kazaya karşılık koruma özelliği sağlayan, kaldırma ve taşıma işlemlerinde belli bir mıknatıs özelliğinin bulunması vincin diğer önemli özellikleri arasında yer alıyor. Teleskopik vinçlerin daha öncesinden yük taşıma ve indirme gibi konularda belli bir deneyim ve tecrübesinin olması gerekiyor.

İnşaat
İnşaat

Herhangi bir iş kazasına mahal veren bir vinç söz konusu ise bu iş kazasına neden olan etkenin vinçten kaynaklanıp kaynaklanmadığına dikkat edilmelidir. Eğer vinçten kaynaklanmış ise bu kazaya neden olan ve aksayan yanın giderilip giderilmediği kontrol edilmelidir. Özellikle vinçlerin yük deneylerinin yapılması gerekiyor. Bu yük deneyleri vinçlerin periyodik bakımları esnasında yerine getiriliyor. 1000 tona kadar yükü kaldırma özelliği olmasından dolayı bu yükün üzerinde bir yük ile işlem yapılmaması gerekiyor. Çünkü belirtilen maksimum yük miktarı 1000 tondur. Bu özelliklere dikkat edilmesi ile birlikte teleskopik vinç kiralama işlemleri güvenilir bir şekilde yerine getirilebilir. Belirtilen özelliklerin herhangi birisi mevcut ise bu aksayan yönlerin ve arızalı olan kısımların standartlara uygun bir şekilde onarılması ve yeniden yasal mevzuatlara göre çalışmasını sağlayacak özelliklerde olduğundan emin olunduktan sonra kiralama işlemlerinin yapılması gerekiyor. 100 tonluk teleskopik vinç kiralama hizmetimiz mevcuttur.