16.02
2018
Kule Vinç

Kule Vinç

Günümüzde birçok alanda hız en önemli özellik haline geldi. Bunun için insandan daha sür’atli olan yeni gelişmeler ortaya konularak zamandan olabildiğince en çok tasarrufun elde edilmesi amaçlanarak yeni taşımacılık ekipmanlarının üretimine devam edilmektedir.

Elektrikli vinçlerin geliştirilmesinin ardından kule vinç sistemleri de elektrikli mobil vinçler arasında gelmesi bakımından günümüzdeki koşullara bağlı olarak üretilmiş sistemler arasında gelmektedir. Söz konusu sistemle her anlamda kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin hem can güvenliğinin sağlanması hem de insana olan iş yükünün azaltılarak böylelikle her anlamda kule vinç sistemlerinin ortaya konulmasına devam edilmektedir. Bunun için çalışmalar son derece profesyonel boyutlarıyla ilerletilerek her anlamda kaliteden taviz verilmeksizin yüksek hassasiyete dayanarak kule vinç sistemi üretilmiş olmaktadır.

Kullanım Alanları

Elektrikli vinç sistemlerinin en yeni teknik araçlarından olan kule vinç sistemleri vinç operatörlerinin uzun bir süreyi kapsayan eğitimlerinin kullanılabilen vinç sistemleri olarak bilinmektedir. Söz konusu bu sistem her anlamda yüksek niteliklere dayanarak başlı başına profesyonel yaklaşımların elde edilmesi amaçlanmaktadır. İnşaat sektöründe malzemelerin yüksek katlara boşaltılması, yüklenmesi işlemlerinin kontrollü bir şekilde başarılı olarak tamamlanması sürecinde kullanılan kule vinç sistemleri bu yönüyle son derece farklı bir özellik olarak önde gelmektedir.

Aynı zamanda tümüyle liman işletmeciliği, şantiyeler ve benzeri tüm alanlarda yaygın olarak kullanılabilmekte ve her anlamda son derece profesyonel çözümlerin elde edilmesi noktasında hizmetler vermektedir. Yine sözü edilen nitelikleriyle değerlendirilecek olunduğu zaman kullanım alanının kule vinç kiralamada yeni teknik unsurlar taşıması bakımından kiralamada ilk sıralarda gelmeye devam eden sistem olmaktadır.

Oldukça yüksek dozaj yüklerin taşınması sürecinde tamamen kaliteli ve profesyonel yaklaşımlar dayanarak yüklerin daha kısa sürede ilgili yere aktarımında dikkat çeken vinç sistemi bu anlamda ortada duran teknik yönleri bakımından kule vinç operatörlerinin her anlamda tamamen dinamik bir şekilde sağlık koşullarına dikkat ederek çalışmalarını sağlayan nitelikleri oluşturmaya devam etmektedir.

Kule Vinç Kiralama Ve Fiyatlandırma

Elektrikli vinçlerin kule vinç olarak yer alan bu türünde kule vinç kiralama ve fiyatlandırma noktasında hemen hemen herkesin rahatlıkla temin edebileceği ekonomik fiyat seçeneği bulunmaktadır. Bu bakımdan kiralamada ve fiyatlandırmada her anlamda yaygın olarak tercih edilen vinç sistemi olarak dikkat çeken kule vinç liman işletmeciliği, şantiye ve inşaat sektörünün her alanında yaygın olarak kullanılır.

Hem dikey hem de yatay düzlemde kolaylıkla taşıma işlevini yerine getirmesi bakımından dikkat çeken bu vinç sistemi bütün bu özellikleri açısından değerlendirilerek kiralamada ve fiyatlandırmada yüksek kalitede özelliklerin ele alınmasını sağlamaya devam eden noktaları vardır.

Bütün bu noktalarıyla da değerlendirilerek her anlamda kaliteden, ekonomik fiyat seçeneğinden ve müşteri memnuniyetinden asla ödün verilmeden kule vinç olarak yaygın kullanım özelliğindedir. Bu da onun ortada duran teknik özelliklerini meydana getirmesi bakımından değerlendirilecek olunursa tamamen fonksiyonel tamamen üst düzey yeni dönem lojistik ekipman özelliğindedir.

12.02
2018
Vinç

Vinç Nedir – Vinç Çeşitleri Nelerdir

Vinç insan gücünün kat be kat üstündeki dozajlı yüklerin yüklenmesinde ya da boşaltılmasında kullanılan teknik ekipmandır. Bunun yanında nakliyat işlemleri, kurtarma ve arama çalışmaları, inşaat ve medya projeleri için de vinçlerin kullanıldığı görülmektedir. Elbette bütün bu alanlarda kullanılması için belirli koşullarla uygun fiyatlarla kiralanması ve vinç olarak her türlü hizmeti görmesi gerekmektedir. Bunu sağlayan firma, uzun yılların getirdiği güçle müşterilerine en kaliteli hizmet sunarak farklı çözümlere farklı vinç sistemlerini sunarak böylelikle tamamen profesyonel ve tamamen sıra dışı teknik hizmetler meydana getirmeyi sürdürüyor. Sürdürdüğü bütün bu alanlarda karşılaşılan vinç türleriyle müşterilerinin her anlamda ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor.

Sabit Vinçler

Vinçler kiralanma işlemlerinde alelade yapılmaz. Belirli ihtiyaçlara yönelik olarak belirli vinçlerin takviye edildiği görülmektedir. İşte bundan dolayı kesinlikle kiralama işlemlerinde belli başlı kriterlere göre sınıflara ayrılmış olarak kiralanmaktadır.

Sabit vinç sistemlerinin kullanım alanları genellikle sabit alanlardaki yük taşıma ya da boşaltma işlemleri olduğundan dolayı kullanım alanının en sınırlı olduğu vinç tipi olarak bilinmektedir. Bununla birlikte sabit vinçlerin başlıca temel unsurlarını oluşturması bakımından dikkat çeken bir diğer yönü onun her anlamda kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin, yüksek hassasiyete dayanan noktalara bağlı olarak kullanılmasıdır. İşte tümüyle bu yönleri dikkate alınarak değerlendirildiği zaman sabit vinçlerin kullanım alanları daha net olarak anlaşılacaktır.

Mobil Vinçler

Sabit vinçlerin dışında tercih edilen bir diğer vinç türü hareketli vinç sınıfında yer alan mobil vinç çeşitleridir. Mobil vinçler kullanım alanı en fazla gelişmiş vinç seçeneklerinden birisi olmaları bakımından son derece ortada duran teknik unsura sahip vinç sistemleridir. Özellikle düşünüldüğü zaman söz konusu vinçlerin araç üstü taşımacılık, organizasyon taşımacılığı, yük taşımacılığı gibi noktalarda yaygın olarak kullanıldıkları dikkat çeken özellikleri oluşturur. Bu vinçlerin kullanıcılarına sunmaya devam ettikleri en büyük yenilikse kuşku yok ki her yere anında ulaşım hizmeti vermeleri ve her yere çok kısa bir zaman diliminde ulaşım imkanını ortaya koymaları olacaktır. Bütün bu noktalarıyla değerlendirildiği zaman mobil vinçlerin kullanım alanlarının giderek arttığı ve can kaybını ortadan kaldırdığı söylenebilir.

Sepetli Vinçler

Kiralama sürecinde ilk akla gelen vinç mutlaka sepetli vinç çeşitlerinden biridir. Çünkü en fazla yükseklik boyutları farklı özellikler gösteren kiralık vinç tipi olarak sıklıkla kullanım alanı yaygın bir halde gelişim kaydeder.

Sepetli vinç sistemleri genellikle çok yüksek binalara yük boşaltmak, yük yüklemek ya da cephe tadilatı, cephe kaplama, reklam ve tabela sistemleri gibi farklı amaçlar için kullanılan vinç hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu birbirinden tamamen değişik sistemlerden de açıkça anlaşılır olacağı üzere vinçlerin her bakımdan süreklilik taşımaya devam eden farklı süreçleri bulunmaktadır. Bu var olan farklı süreçlere yönelik olarak sepetli vinçlerin kullanım alanlarındaki ekonomik ölçütünün kesinlikle diğerleriyle yarışamayacağı ve diğerlerini tamamen geride bırakan bir hususunun olduğu ortada duran özelliklerini meydana getirir. Sepetli vinçler kullanım alanları itibariyle düşünüldüğü zaman söz konusu bütün bu alanlarıyla vinç tekniklerinin en önde gelen ürünleridir.

Vinçlerin kiralanmasına karar verilmesi sürecinde onların kısa vadede acil bir sorunu çözmek için kullanılıyor olmaları ve bu yüzden de kiralama işlemlerine gerek duyulması yatmaktadır. Bu bakımdan vinç daima uygun fiyatlarla kiralanmaktadır.